Apartament nr. 50 - Petrovac Apartamenty Galina z widokiem na morze, od 47€

Petrovac

15 km na południowy wschód od Budwy leży Petrovac (Petrovac na moru). Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości na wybrzeżu Czarnogórskim, a w szczególności przez rodziny z dziećmi.Miasto posiada piaszczysta plażę, dużo zieleni (m.in. gaje oliwne) i liczne udogodnienia dla turystów. Wenecka twierdza (obecnie ekskluzywny bar) na skałach na krańcu zatoki w ogóle nie przypomina fortecy. Warto podejść kamienną ścieżką na tyłach okolicznych zabudowań, żeby zobaczyć imponujący klif, o który rozbijają się fale (bardzo fotogeniczne miejsce).

Najstarsze wzmianki o osadzie pochodzą z XII stulecia, choć wiadomo, że istniała już w czasach rzymskich. W XIV i XV w. zbudowano cerkwie św. Ilije i św. Tomasza, stojące w zachodniej części miasta. Osadnictwo nad samym morzem zaczęło się rozwijać znacznie później – pod koniec XVIII w. Mniej więcej 200 lat wcześniej Wenecjanie zbudowali nad zatoką twierdzę Castel Lastua. Jej nazwa przeniosła się później na całe miasto, które zwano tak do 1919 r.

W Petrovac jest 5 plaż do dyspozycji. Posiadamy pitna wodę w kranie, a miejscowość posiada oczyszczalnie ścieków dzięki temu ścieki nie są wylewane prosto do morza rurami tak jak dzieje się to w innych tanich miejscowościach na południu Czarnogóry. Miasteczko jest małe i kameralne, ale posiada wszelkie udogodnienia turystyczne tak jak duże miasta. Nie jest to hałaśliwe miasto typu Bar, Kotor czy Budva. ale też nie jest to wieś.

Lokalizacja apartamentu

Parametry i wyposażenie

Liczba pokoi:
2
Liczba osób:
2-4

Cennik

Są tu dwa apartamenty obok siebie jeden nad drugim, 3 i 4 piętro, nr 50 i nr 51. Jeden jest 2 osobowy jednopokojowy, a drugi apartament jest 4 osobowy i dwu pokojowy.  Każdy apartament ma łazienkę i aneks kuchenny. Jest też widok na morze. Do plaży Lucice idzie się 12 min. spacerem, a do plaży w Petrovac 5 min. Jest parking, klimatyzacja, internet, ręczniki, pościel. Szczegóły na e-mail.

 

Cena za apartament 2 osobowy jedno pokojowy:

Maj i październik 35 euro/doba za cały apartament.

Czerwiec i wrzesień to 42 euro/doba za cały apartament. 

Lipiec i sierpień 52 euro/doba za cały apartament. 

 

Cena za apartament 4 osobowy, dwu pokojowy:

Czerwiec i wrzesień to 47 euro/doba za cały apartament. 

Lipiec 70 euro, sierpień 75 euro/doba za cały apartament. 

 

 

Podatek klimatyczny to 1 euro/doba za osobę dorosłą.

 

Film wideo