Apartament nr. 46 - Petrovac Apartament Romantica, od 40€

Petrovac

15 km na południowy wschód od Budwy leży Petrovac (Petrovac na moru). Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości na wybrzeżu Czarnogórskim, a w szczególności przez rodziny z dziećmi.Miasto posiada piaszczysta plażę, dużo zieleni (m.in. gaje oliwne) i liczne udogodnienia dla turystów. Wenecka twierdza (obecnie ekskluzywny bar) na skałach na krańcu zatoki w ogóle nie przypomina fortecy. Warto podejść kamienną ścieżką na tyłach okolicznych zabudowań, żeby zobaczyć imponujący klif, o który rozbijają się fale (bardzo fotogeniczne miejsce).

Najstarsze wzmianki o osadzie pochodzą z XII stulecia, choć wiadomo, że istniała już w czasach rzymskich. W XIV i XV w. zbudowano cerkwie św. Ilije i św. Tomasza, stojące w zachodniej części miasta. Osadnictwo nad samym morzem zaczęło się rozwijać znacznie później – pod koniec XVIII w. Mniej więcej 200 lat wcześniej Wenecjanie zbudowali nad zatoką twierdzę Castel Lastua. Jej nazwa przeniosła się później na całe miasto, które zwano tak do 1919 r.

W Petrovac jest 5 plaż do dyspozycji. Posiadamy pitna wodę w kranie, a miejscowość posiada oczyszczalnie ścieków dzięki temu ścieki nie są wylewane prosto do morza rurami tak jak dzieje się to w innych tanich miejscowościach na południu Czarnogóry. Miasteczko jest małe i kameralne, ale posiada wszelkie udogodnienia turystyczne tak jak duże miasta. Nie jest to hałaśliwe miasto typu Bar, Kotor czy Budva. ale też nie jest to wieś.

Lokalizacja apartamentu

Parametry i wyposażenie

Liczba pokoi:
1
Liczba osób:
2-4
Parametry:
aneks kuchenny, lodówka, łazienka, TV, klimatyzacja, balkon, parking,internet wi-fi
Odległość od plaży:
300m, 5 min. spacerem

Cennik

Apartament wyższym standardzie, ma około 30 metrów kwadratowych i jest maksymalnie 4 osobowy, ma 1 pokoj z aneksem kuchennym, łazienkę, taras, klimatyzację. Do plaży idzie się 5 min. spacerem, Jest parking, internet, TV, ręczniki, pościel, murowany grill.Szczegóły na e-mail.

 

Cena za apartament 4 osobowy:

Do 15 czerwca i od 15 września cena to 40 euro za cały apartament.

Czerwiec i wrzesień to 50 euro/doba za cały apartament. 

Lipiec i sierpień 60 euro/doba za cały apartament. 

 

Można dodać do tego apartament nr. 45 który jest 6 osobowy i nr 61 dla 6 osób, apartamenty są obok siebie, wtedy razem zmieści się tu 16 dorosłych osób.

Podatek klimatyczny to 1 euro/doba za osobę dorosłą.

Film wideo