Apartament nr. 42 - Petrovac Apartamenty Marija, od 85€

Petrovac

15 km na południowy wschód od Budwy leży Petrovac (Petrovac na moru). Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości na wybrzeżu Czarnogórskim, a w szczególności przez rodziny z dziećmi.Miasto posiada piaszczysta plażę, dużo zieleni (m.in. gaje oliwne) i liczne udogodnienia dla turystów. Wenecka twierdza (obecnie ekskluzywny bar) na skałach na krańcu zatoki w ogóle nie przypomina fortecy. Warto podejść kamienną ścieżką na tyłach okolicznych zabudowań, żeby zobaczyć imponujący klif, o który rozbijają się fale (bardzo fotogeniczne miejsce).

Najstarsze wzmianki o osadzie pochodzą z XII stulecia, choć wiadomo, że istniała już w czasach rzymskich. W XIV i XV w. zbudowano cerkwie św. Ilije i św. Tomasza, stojące w zachodniej części miasta. Osadnictwo nad samym morzem zaczęło się rozwijać znacznie później – pod koniec XVIII w. Mniej więcej 200 lat wcześniej Wenecjanie zbudowali nad zatoką twierdzę Castel Lastua. Jej nazwa przeniosła się później na całe miasto, które zwano tak do 1919 r.

W Petrovac jest 5 plaż do dyspozycji. Posiadamy pitna wodę w kranie, a miejscowość posiada oczyszczalnie ścieków dzięki temu ścieki nie są wylewane prosto do morza rurami tak jak dzieje się to w innych tanich miejscowościach na południu Czarnogóry. Miasteczko jest małe i kameralne, ale posiada wszelkie udogodnienia turystyczne tak jak duże miasta. Nie jest to hałaśliwe miasto typu Bar, Kotor czy Budva. ale też nie jest to wieś.

Lokalizacja apartamentu

Parametry i wyposażenie

Liczba pokoi:
4
Liczba osób:
6-8
Parametry:
aneks kuchenny, lodówka, łazienka, TV, klimatyzacja, balkon, parking,internet wi-fi
Odległość od plaży:
300m, 6 min. spacerem

Cennik

Apartament dwu poziomowy jest w wyższym standardzie, ma około 100 metrów kwadratowych i jest maksymalnie 8 osobowy, ma 3 sypialnie, salon, 3 łazienki, kuchnię, 4 balkony i 4 klimatyzacje, jest tu nowoczesna duża lodówka, zmywarka i mikrofalówka. Do plaży Lucice idzie się 6 min. spacerem, do plaży w Petrovac też 6 min. Jest parking, internet, duży TV, ręczniki, pościel i pralka. Szczegóły na e-mail.

 

Cena za apartament 8 osobowy:

Czerwiec i wrzesień to 90 euro/doba za cały apartament. 

Lipiec i sierpień 140 euro/doba za cały apartament. 

 

Przy 6 osobach w apartamencie cena wynosi 120 euro w lipcu i sierpniu. Czerwiec i wrzesień to 85 euro przy 6 osobach. 

 

 

Podatek klimatyczny to 1 euro/doba za osobę dorosłą.

Przy 6 osobach w apartamencie cena wynosi 120 euro 

Film wideo